Certum by Asseco i Esysco łączą siły oferując automatyczne zarządzanie cyfrowymi certyfikatami SSL dla Microsoft Active Directory 24/7

Cyfryzacja to niewątpliwie rozwój technologiczny. Jako eksperci w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, mamy jednak świadomość, że wiążą się z nią różnego rodzaju zagrożenia w obszarze bezpieczeństwa informacji. Mając ten fakt na uwadze Certum by Asseco i Esysco połączyły swoje siły, aby skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom wynikającym z cyfryzacji i oferują zautomatyzowane zarządzanie certyfikatami cyfrowymi SSL.

Certum by Assecco to wiodące centrum certyfikacji w Europie, które oferuje szeroki wybór certyfikatów SSL (TLS), Code Signing, S/MIME oraz podpisów elektronicznych i innych usług zaufania. Certyfikaty SSL (TLS) stanowią podstawę bezpieczeństwa w Internecie i są niezbędne do ochrony danych i procesów biznesowych.

Esysco oferuje platformę do automatycznego zarządzania certyfikatami SSL dla Microsoft PKI. Rozwiązanie C-View Certificate Management umożliwia automatyczne zarządzanie certyfikatami, które dostarcza Certum, w organizacji, co zapobiega przestojom i awariom systemu spowodowanym wygaśnięciem certyfikatów.

Rola certyfikatów SSL od Certum

Certyfikaty SSL (TLS) są niezbędnym elementem funkcjonowania stron internetowych. Ich główną rolą jest szyfrowanie ruchu i ochrona wprowadzanych danych przed wyciekiem lub podglądem. Dzięki nim użytkownicy mogą korzystać z usług internetowych bez obaw, że ich hasła zostaną skradzione. Certyfikaty te odgrywają kluczową rolę w zabezpieczaniu procesów biznesowych oraz różnego rodzaju danych, a także stanowią podstawę bezpieczeństwa w Internecie. Dzięki nim możliwe jest identyfikowanie oraz budowanie tożsamości cyfrowych, co przyczynia się do zapewnienia wiarygodności oraz bezpiecznej komunikacji.

Rola C-View Certificate Management od Esysco

Zabezpieczenie strony internetowej to nie tylko kwestia posiadania certyfikatu SSL, ale również skutecznego zarządzania cyfrowymi certyfikatami w przedsiębiorstwie. Platforma C-View Certificate Management od Esysco oferuje kompleksowe rozwiązanie do zarządzania certyfikatami PKI przedsiębiorstwa oraz ich monitorowania 24/7. Rozwiązanie minimalizuje ryzyko spowodowane wygaśniętymi, nieważnymi lub fałszywymi cyfrowymi certyfikatami, zapobiegając potencjalnym utratom przychodu oraz utracie wiarygodności organizacji.

Dzięki współpracy między firmami Certum by Asseco i Esysco możliwe jest automatyczne zarządzanie certyfikatami w organizacji, co zapobiega m.in. przestojom i awariom systemu spowodowanym wygaśnięciem certyfikatów. Ochrona zasobów organizacji jest kluczowa dla jego efektywnego funkcjonowania.

Integracja z Microsoft ADCS (Microsoft PKI)

Współpraca obu firm pozwala na integrację z Microsoft Active Directory Certificate Services (ADCS), co umożliwia administratorom IT wykorzystanie AD i Groups Policy do rejestracji i przydzielania certyfikatów. Dzięki temu firmy mogą dynamicznie tworzyć certyfikaty dla użytkowników, aplikacji lub urządzeń, dystrybuować je na dużą skalę i automatycznie odnawiać certyfikaty na urządzeniach, zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo danych i zgodność ze standardami organizacyjnymi.

C-View Certificate Management oferuje kompleksowe rozwiązanie do zarządzania certyfikatami PKI przedsiębiorstwa i ich monitorowania. Dzięki niemu administratorzy IT mogą zautomatyzować procesy zarządzania cyklem życia certyfikatów oraz stale monitorować infrastrukturę PKI pod kątem luk.

Wspólna oferta firm Certum by Assecco i Esysco stanowi gwarancję bezpieczeństwa danych i procesów biznesowych w erze cyfryzacji.

Co zyskujesz wdrażając usługi Esysco i Certum w swojej firmie?

  • Automatyczne wydawanie, monitorowanie i zarządzanie certyfikatami SSL Certum zapewnia ciągłość działania aplikacji biznesowych.
  •  Dzięki rozwiązaniu, efektywnie i natychmiastowo zapobiegniesz przestojom i awariom systemu, spowodowanym przez wygasłe certyfikaty.
  • Możesz mieć scentralizowany podgląd i monitorować wszystkie wdrożone certyfikaty SSL Certum, co poprawi bezpieczeństwo Twojego IT.
  • Automatyzacja wszystkich operacji związanych z cyklem życia certyfikatu pozwala na pełną kontrolę nad nimi.
  • Rozwiązanie oferuje pełną integrację ze środowiskiem PKI na platformie Microsoft CA/ACDS.
  • Dzięki natychmiastowej wymianie wszystkich certyfikatów SHA-1 SSL, zwiększysz bezpieczeństwo swojej organizacji.
  • Automatyczne wydawanie, monitorowanie i zarządzanie certyfikatami Certum by Asseco

Jak możemy pomóc Twojej organizacji? Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o rozwiązaniach.